Telefon
WhatsApp
  • 31 Ekim 2023, 20:43
Turnike Sistemler

Günümüz geçiş kontrol sistemlerinin önemli ekipmanlarından biridir. Turnike sistemlerine genel olarak turnikeli geçiş sistemleri denilmektedir. Herhangi bir binaya veya alana giriş-çıkışları düzenlemek ve sınırlandırmak için kullanılırlar. İç ve dış ortamlar için uygun modelleri mevcuttur. Daha çok tek başına değil de bir kontrol cihazı ile birlikte kullanılırlar.
Bel tipi turnike sistemleri
Bel tipi turnike sistemlerine çeşitli isimler verilmektedir. Bu turnikelere tripod turnike, üç kollu turnike gibi farklı isimler verilmektedir. Bel tipi turnikeler piyasada en fazla kullanılan turnike tipidir. Bu turnikeler plazalar, iş merkezleri, sanayi tesisleri, kamu kurumları gibi pek çok alanda giriş ve çıkışların düzenli olarak yapılmasında tercih edilmektedirler. Gövdeleri genellikle paslanmaz çelikten yapılmaktadır.
Boy tipi turnikeler
Daha çok stadlarda, hapishanelerde ve termal tesislerde kullanılmaktadır. Bu turnikeler genel olarak yüksek güvenlik gereksiniminden dolayı tercih edilirler. Bir alana yetkisiz kişilerin geçişini kesin olarak sınırlandırabilirler. Bel tipi turnikelerde rastlanan turnike üzerinden atlama olayı boy turnikelerinde engellenmiştir.
Hızlı Geçiş Turnikeleri
Bunlar daha çok metrolarda, hava limanlarında ve geçişin yoğun olduğu ve sistemin hızlı çalışmasının istendiği yerlerde kullanılır. Hızlı geçiş turnikelerinin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.
Engelli Geçiş Turnikeleri
Engelli kullanıcıların güvenli ve kolay erişimini sağlamak amacıyla tasarlanan turnikelerimiz, özel olarak engelli bireylerin ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirilmiştir. Engelli turnike geçiş sistemleri turnikelerimiz, ergonomik tasarımları ve kullanıcı dostu özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Özel olarak tasarlanan geniş geçiş bölgeleri, tekerlekli sandalye kullanıcılarının rahatça geçiş yapabilmesini sağlamaktadır.
Serbest Geçiş Turnikeleri
Yaya trafiğini düzenlemede yayalar, engelli insanların geçişleri ve eşya taşıyanlar için kontrollü geçiş sağlamada kompakt tasarımı sayesinde ideal bir çözümdür. Dekoratif dış görüntü, yumuşak ve sessiz geçis ile birlikte özgün bir yapıya sahiptir.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0(232) 459 97 01

BİZ SİZİ ARAYALIM