Telefon
WhatsApp
  • 31 Ekim 2023, 21:25
Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik kepenk, yaygın olarak iş yerlerinde kullanılan, güvenlik maksadı ile kapı ve pencereleri kapatmaya yarayan ayrıca otomasyon sistemi bulunan kepenklerdir. Otomatik kepenkler, sağladıkları yüksek güvenlik ve estetik görünümleri ile en çok tercih edilen kepenklerdendir.

Otomatik Kepenk Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
-Otomatik kepenk sistemleri, uzaktan kumanda ve duvara monte edilmiş şalterler yardımı ile manuel olarak kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Fiziksel güç gerektirmezler.
-Açma kapama işlemleri esnasında yaşanabilecek kaza ihtimallerini ortadan kaldırırlar.
-Otomatik kepenkler, farklı renk ve tasarımları ile dekoratif görünüm sunarlar.
-Otomatik kepenkler, üretimlerinde kullanılan ham madeler sayesinde çok daha uzun ömürlü ve güvenlidirler.

Otomatik Kepenkler Nerelerde Kullanılır?
Otomatik kepenkleri kullanıldıkları yerler bakımından 3`e ayırabiliriz. Bunlar; pencerelerde kullanılan otomatik kepenkler, garajlarda kullanılan otomatik kepenkler ve kapılarda kullanılan otomatik kepenklerdir.
Pencerelerde kullanılan otomatik kepenkler genel olarak uzaktan kumandalar ile kontrol edilmektedir. Ancak, pencerelere kullanıcı isteklerine bağlı olarak farklı sistemler ile de kurulabilmektedir. Günün belli saatlerinde evlerinin ya da ofislerinin güneş almasını isteyen kişiler dilerlerse otomatik olarak açılıp kapanabilen sistemlere sahip otomatik kepenkleri pencerelerinde kullanabilmektedir.
Garajlarda kullanılan otomatik kepenkler, manuel veya uzaktan kumandalar ile kontrol edilebilmektedir. Bunun yanında garajlarda kullanılan otomatik kepenk sistemleri genel olarak kurulan foteseller yardımı ile araçlar garaja yaklaştıklarında otomatik olarak açılmakta ve aynı şekilde kapanmaktadır.
Kapılarda kullanılan otomatik kepenkler daha çok mağaza ve iş yerlerinin kapılarında kullanılmaktadır. Kapılarda kullanılan bu otomatik kepenkler kumanda ile kontrol edilmelerinin yanı sıra şalterler ve düğmeler ile manuel olarak da kullanılabilmektedir.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0(232) 459 97 01

BİZ SİZİ ARAYALIM